אודות

"3 דברים מרחיבים דעתו של אדם : דירה נאה, אשה נאה וכלים נאים"  (חז"ל)

"מעצבים בקהילה" – פרויקט חברתי חדשני לשדרוג חללי מגורים למשפחות מטופלות האגף לשירותים חברתיים.


מי אנחנו?
הפרויקט מובל ע"י היחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים באמצעות עו"ס קהילתית, מנהלת הפרויקט,  יחד עם סטודנטים מתמחים בעבודה סוציאלית, קבוצת מעצבי פנים, אנשי מקצוע מתחום השיפוצים והום סטיילינג. כולנו מתנדבים למען משפחות מעוטי יכולת, בני נוער, ילדים וקשישים, לשיפור המרחב הביתי.
ידוע כי סביבת המגורים הפיזית משפיעה על מצב רגשי-נפשי .  סביבה נעימה ומטופחת מייצרת תחושת נועם , שלווה ומשפרת את מצב הרוח. סדר חיצוני מסייע ליצירת סדר פנימי,  איזון ותחושת שליטה על המרחב.
אנו מחזיקים באמונה כי דלות באמצעים לא מחייבת סביבה מוזנחת ולא נעימה וכי גם באמצעים צנועים ניתן ליצור סביבה נאותה ומכבדת.


מה מטרת הפרויקט?
אנו שואפים לתת  תחושה נורמטיבית, שווה ומכבדת למשפחות בהן אנו מטפלים .
חשיבה טיפולית רבה מושקעת מאחורי כל משפחה המופנית לפרויקט - המשפחות נבחנות ביכולת ובמוטיבציה שלהן לחולל שינוי בחייהן ונבחרות ע"י העו"ס המטפל, המכיר את המשפחה לעומק.  שדרוג הדירה מתבצע כחלק מהתכנית הטיפולית המוצעת לקידום המשפחה ומהווה בידינו כלי טיפולי עוצמתי לשינוי.


אז איך עושים את זה?
לכל משפחה משובצת מעצבת פנים אשר בונה את התכנית העיצובית. אנו מיישמים את התכנית לכל משפחה באמצעות גיוס וסיוע של מתנדבים מתחום העיצוב, השיפוץ וההום סטיילינג, כמו גם עסקים תורמים ואנשים פרטיים.


מעניין אותי , איך אפשר להצטרף?
יש מספר אפיקי התנדבות:
* לקיחת חסות על פרויקט/דירה וסיוע בתרומה / גיוס משאבים.
* כוח מתנדב לביצוע עבודות.
* התנדבות לסייע לסדר ולמיין.
* סיוע כהנדימן.
* סיוע כאנשי מקצוע.
* תרומת ריהוט במצב מצוין.
* תרומת אביזרים משלימים לחללים המעוצבים.
* סיוע בשינוע התרומות.


יחד, בגיוס כוחות ומשאבים ,  נוכל לסייע למשפחות לשפר את תנאי חייהם.
Pages